Tijdens deze cursus is er veel aandacht voor de diverse handelingen om de klei soepel en eventueel vrij van luchtbellen te maken. Ook zal er in het begin aandacht zijn voor het lastigste onderdeel: het centreren.
Regelmatig laat ik je verschillende draaitechnieken zien. Daarnaast ga je zelf veel oefenen. Na het oefenen van het maken van een cilinder en bolvorm worden ook andere vormen gedemonstreerd en kun je daarmee oefenen. Afhankelijk van je niveau kun je een (bol)vorm met passend deksel draaien, een serie kopjes, borden of kommen maken, of de onderdelen van een theepot draaien (pot met deksel, gedraaide tuit en handvat).
Technieken voor draaien die aan bod zullen komen:
- Centreren, openen, bodem zetten, optrekken, het draaien van een cilinder en bolvorm.
- Draaien op een gipsplaat
- Deksels draaien
- Het draaien van een platte schaal
- Een (thee)pot met deksel, oren trekken en een tuit draaien
Verder is er aandacht voor:
afdraaien, handigheidjes en hulpmiddelen, het draaien van een mast, en het draaien van een (vaas)vorm met een smalle hals.
In de laatste lessen gaan we ook aan de slag met het decoreren en glazuren van je gemaakte werkstukken.
Bekijk ook
-
Kunstatelier (G-groep)
Zin om creatief bezig te zijn? Welkom in ons kunstatelier!
-
Jongerenatelier
Laat je creativiteit spreken en ontdek kunst op jouw eigen manier.
-
Druktechnieken
Een korte cursus waarin je kennis maakt verschillende druktechnieken.