Navigatie overslaan

Deze website maakt gebruik van cookies voor een optimale gebruikersbeleving. Lees onze cookieverklaring

Cursus Theater

Acteren 21+

Ontwikkel je spel, werk samen toe naar een voorstelling en straal op het podium.
38 lessen
€ 688,-
Donderdag
20:00 - 22:00
Meer informatie
38 lessen
€ 688,-
Donderdag
20:00 - 22:00
Meer informatie

Een cursus vol spelplezier en nieuwe uitdagingen. Altijd al eens op het podium willen staan of nieuwsgierig naar hoe het is om een rol op te bouwen en te spelen? In deze cursus gaan we meerdere facetten van theatermaken verkennen en verdiepen; improviseren, stemgebruik, inleving, tekstbehandeling, fysiek en cabaretesk spel.

Wat maakt een scène interessant, en hoe breng je die over op het publiek? Je leert improviseren en samenspelen. Vaak gebruik je jezelf als uitgangspunt: waar maak jij je boos over, wat vind je mooi, of grappig? Vanuit deze ideeën maken we scènes door zelf uit te proberen en te schrijven. Zo ontstaat er een verhaal en werken we aan personages.

We brengen al onze ideeën samen en werken toe naar een eindpresentatie in een veilige en creatieve omgeving. Aan het eind van de cursus is er een voorstelling voor publiek. 

Krap bij Kas?

Vraag financiële ondersteuning! Wil je deelnemen aan lessen en cursussen van Kielzog, maar heb je een laag inkomen? In Midden-Groningen kun je in aanmerking komen voor financiële ondersteuning. Er zijn twee fondsen: het Meedoen Fonds en het Jeugdfonds Sport & Cultuur.

Lesinhoud:

Blok 1: Verteltheater

De speler gaan werken met tekst. Je zoekt zelf naar bronnen voor verhalen, leert meer over spanning en timing in je spel en kijkt naar verschillende perspectieven.

 

Blok 2: Speelstijlen

Spelers ervaren hoe je dezelfde tekst in verschillende theater speelstijlen kan vormgeven. Iedere speelstijl komt in ieder geval twee lessen aan bod. 
Vormen: Klassiek theater, locatie theater, musical en muziek theater, Stanislavski methode, Brecht (doorbreken van de vierde wand)
In dit blok wordt er gewerkt vanuit een bestaande scripten

 

Blok 3: Werken met een script

Einde van blok 2 kiest de docent met de groep 1 script uit het vorige blok waar de groep mee verder wil. Daaruit werken ze verder met een aantal scenes. En ze kiezen een speelwijze waar ze zich verder in willen verdiepen.  Vanuit de gekozen tekst en speelwijze werken ze toe naar een eindpresentatie.

Over de docent

Aanmelden

Acteren 21+
Vanaf 27 aug 2026 Donderdag 20:00 - 22:00 Kielzog Hoofdstraat 258, Lokaal 1
38 lessen
€ 688,-
Instroom mogelijk
Aanmelden

Bekijk ook